Oslo şehir merkezi, oslo, norveç, alexander kielland plass
Yurtdışı

Oslo’da yazın son günleri

Kış kapıda. Norveç uzun ve karanlık kış günleri ile meşhur. Sanırım insanların güneşi görür görmez her saniyesini değerlendirmeyeçalışması da bundan kaynaklanıyor. Yağmurlu ve soğuk günlere birkaç hafta var ve ben şimdiden Norveç kış sendromu diye tabir edilen sendromun kapımı çaldığını duyabiliyorum. Ama bugün değil…

Arkadaşlarımda benimle aynı duygular içinde olmalı ki, bugün saat 4’de işten çıkmak için hazırlanırken bana mesaj atıp evimin yakınlarındaki bir parka gidip bira eşliğinde güneşin tadını çıkarmayı teklif ettiler. Ne de olsa bu, yazın son cuma günü olabilirdi.

Oslo’nun “Alexander Kiellands Plass” bölgesinde yaşıyorum ve burası ortasından nehir geçen bir park ile meşhur. Sıcak yaz günlerinde insanlarla dolup taşan noktalardan sadece bir tanesi burası.

Bu şehre gerçekten hayranım. Hep merake etmişimdir aynı anda hem soğuk ve karanlık kış günlerinde hem de sıcak ve yeşil yaz günlerinde nasıl bu kadar güzel olmayı başarabiliyor diye.

Oslo şehir merkezi, oslo, norveç

Bu şehirdeki birkaç hikayemi resimlerle paylaştım sizlerle. Şimdiye kadarkilerin çoğu Oslo’nun yaz günleri hakkındaydı. Sanırım bu şehrin beyaz ve soğuk yüzünü paylaşacağım günler uzak değil.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *