Binance
Lacivert Restaurant
Yurtiçi

Lacivert Restaurant

Binance

Boğazın Anadolu yakasında, 2. köprünün hemen altında bir yer. Oldukça romantik, ferah ve eşsiz bir boğaz manzarasına sahip. Arka cephesi körfez caddesine bakan mekan, aslında 2 yalının birleştirilmesi ile kurulmuş. Avrupa yakasından gelecek misafirler için tahsis edilmiş özel bir teknesi de bulunuyor. Bebek Lokma’nın tam önünden sürekli bir git-gel yaparak hem dönecek misafirlerini uğurluyor, hem de yeni misafirlerini İstanbul trafiğinden kurtarıp 5 dakikalık harika bir deniz yolculuğu ile masasına kadar getiriyor.

Lacivert Restaurant, gece

Hizmet konusunda ders verecek bir ekibe sahip. Sürekli başınızda dikilmeyen, tam istediğinizde masanızda biten ve ihtiyacınız olduğunda göz temasını kaçırmayan çalışanlar var. Son ziyaretimde Mustafa bey bizimle ilgilendi. Harika bir iş çıkardığını belirtmek isterim.

Bar oldukça başarılı, fakat 23:30’da Irish Coffee siparişi verince barmenin çıktığı bilgisini aldım. Eğer normal dışı bir durum değilse o saatte barmeni göndermek çok amatörce bir davranış. Müdür bey masamıza bir şekilde Irish Coffee göndertti fakat bir uzmanın elinden çıkmadığı belliydi.

Grey Goose Martini
Grey Goose Martini

Starter konusunda oldukça fazla seçenek sunulmuş. Bu kadar zengin bir starter menüsü içinde hepsinin başarı ile hazırlanmış olması gerçekten takdire şayan. Her gidişimde tavsiye ettikleri balık kokoreçi bu kez kabul ettim. Güzel bir deneme fakat balığı olabildiğince sade seven biri olarak bana uygun olmadığını belirtmek isterim. Normal kokoreç bile sevmeyen biriyim ve balık için pek uygun olmayan bir pişirme yöntemi olduğunu düşünüyorum. Fakat kokoreç-sever balık düşkünlerinin ilgisini çekebilir.

Izgara ahtapot ve Levrek marin favorilerimdi diyebilirim. Kusursuz hazırlanmışlar ve ikisinide muhakkak denemenizi tavsiye ederim. Fıstıklı enginar mevsiminin son günlerini yaşıyordu ama yinede denemeden edemedim. Oldukça güzel hazırlanmış. Tabi yine ızgara olduğunu belirtmeme gerek yok herhalde. Izgara kalamarın ön hazırlığı biraz eksik yapılmıştı sanırım zira sertliği normalin biraz üzerindeydi.

Mantar seviyorsanız menüde porçini mantarı sizi bekliyor. Taze olduğunu duyunca bir çocuk gibi sevindiğimi söyleyebilirim. Başarılı bir sadelik ile hazırlanmıştı.

Izgara Enginar
Izgara Enginar

Levrek Marin
Levrek Marin

Izgara Kalamar
Izgara Kalamar

Izgara Ahtapot
Izgara Ahtapot

Taze Porçini Mantarı
Taze Porçini Mantarı

Ana yemek konusunda en az starter kadar fazla bilgi vermek isterdim fakat özellikle çeşit denemek için masaya oturunca sıra ana yemeklere geldiğinde çoktan doymuş oluyor. Bu nedenle belki biraz adetten, belki de biraz yazı yazacak olmanın getirdiği sorumluluktan bir ana yemek söylemek zorunda kalıyorum. Daha önce denediğim jumbo karides ve bu kez tercih ettiğim minekop balığı konusunda bilgi vererek geçeceğim ana yemekleri. Minekop balığını gerçekten beğendim. Oldukça hafif ve güzel hazırlanmış. Sunum da oldukça başarılıydı.

Jumbo karides maceram büyük bir hayal kırıklığı. Menünün en başarısız yemeği olabilir. Kesinlikle fazla pişiriliyor. Uyarmama ve geri göndermeme rağmen ilgilenmediklerini de belirtmek isterim. Yarı Norveçli sayılan biri olarka bu konuda biraz ukalalık yapacağım kimse kusura bakmasın. Asıl rahatsız edici taraf ilgisizlikleri. Misafir yorumlarına kulak kapatmak bir mekanın düşebileceği en büyük hatadır diyerek bu tatsızlığı burada kapatıyorum.

Izgara Minekop Balığı
Izgara Minekop Balığı

Yemek sonrası tatlı yemeden kalkamayanlardansanız biraz zorlanabilirsiniz zira tatlı menüsü zayıf ve çok sıradan. Bu konuda biraz klasik bir liste hazırlanmış. Çikolatalı sufle ve meyve tabağı deneme fırsatım oldu. Sufleyi çok başarılı bulmadım. Meyve tabağı ise masada 3 kişi olmamıza ve “ufak bir meyve tabağı” istememize rağmen ilginç bir şekilde 12 kişilik hazırlanmış gibi geldi. Bu standart dışı uygulamayı sorduğumuzda net bir cevap alamayınca ikram olduğunu düşündük fakat hesap gelince durumun böyle olmadığı anlaşıldı. Zira oldukça pahalı bir meyve tabağı faturadaki yerini almıştı. Gecenin keyfini kaçırmamak için bir itirazda bulunmamayı tercih ettik fakat hiç hoş olmayan bir davranış. Bu konuda biraz dikkatli olmanızı tavsiye ederim. İstemediğiniz bir sunum yapıldığında geri göndermekten çekinmeyin.

Ev Yapımı Çikolatalı Sufle
Ev Yapımı Çikolatalı Sufle

Menüde Olmayan Meyve Tabağı
Menüde Olmayan Meyve Tabağı

Lacivert gerçekten çok özel bir yer. Misafirlerine kendilerini özel hissetmelerini sağlıyor ve genel olarak başarılı bir mekan. İstanbul’da özellikle boğaz manzarası arayanlar için kesinlikle ziyaret edilmesi gereken bir yer. Keyifli vakit geçirmeniz dileğiyle…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *