Binance
Kaş butik hotel
Yurtiçi

Kaş’ta unutulmaz bir tatil deneyimi

Binance

Kaş’ın en iyi butik oteli

Son birkaç aydır yaptığım gezilerin çok hareketli olduğunu söyleyebilirim. Öyle ki, eve döndüğünüzde kendinizi yolculuğa çıktığınız zamankinden daha yorgun hissediyorsanız, tam anlamıyla bir dinlenme tatili yapmamışsınız demektir. İşte bende tam böyle hissetmeye başlamıştım son zamanlarda. Yılın ilk çeyreğindeki asya turu, Bodrum’da birkaç hafta eğlence ve uzun süredir uzak kaldığım İstanbul’un birkaç mekanını deneme derken, huzurlu bir tatil yapma zamanımın gelmiş olduğunu anladım. Bu kez aradığım tatil tipini üç kelimeyle anlatmam gerekirse: huzur, doğa ve kalite diye özetlerdim. Araştırmalarım beni Antalya Kaş’ta, Çukurbağ yarımadasının en güzel noktasına kurulmuş Lukka Exclusive adında bir butik otel ile tanıştırdı. Bu otel için kullandığım en iyi butik otel tespiti aslında sadece bana ait değil, zira otel hem Kaş en iyi butik oteller hem de Kaş en romantik oteller listesinde yer alıp farklı yerlerden ödüller kazanmış.

Çukurbağ yarımadası, Türkiye’nin tatil beldeleri arasında doğal yapısını korumayı başarmış nadir yerlerden biri. Bulunduğu lokasyon itibariyle gerçekten benzersiz güzellikte. Ayrıca Türkiye’nin en güzel günbatımı manzarasına sahip yerlerden biri. Daha bölgeye gitmeden, harita üzerinde otelimin yerini incelediğimde buranın çok farklı olduğunu hissetmiştim. Mükemmel bir tatil ancak çok özel bir lokasyonda mükemmel bir otelde kaldığınız zaman gerçek olabiliyor. İşte kaş Çukurbağ yarımadası ve Lukka Exclusive otel bana böyle bir tatil deneyimi yaşattı.

Kaş sokakları

Bodrum, Çeşme veya Marmaris gibi popüler tatil noktalarındaki eğlenceyi ve hareketliliği severim. Fakat gerçek şu ki; huzur ve sessizliğe ihtiyacınız varsa ve gerçekten dinlenebileceğiz bir tatil arıyorsanız buralar sizin için en doğru adres olmayabilir. Kaş’ın ve özellikle de Çukurbağ yarımadasının tam bu özelliklerde bir tatil noktası olduğunu ve oldukça da popüler hale gelmeye başladığını burada geçirdiğim 1 hafta boyunca daha da iyi anladım. Ayrıca çiftler tarafından romantik atmosferi sebebiyle de oldukça fazla rağbet gören bir yer. Yani özellikle partnerinizle romantik ve gözlerden uzak bir yaz tatili planlıyorsanız burası tam size göre bir yer.

 

Lukka Exclusive Hotel

Lukka Exclusive, Çukurbağ yarımadasının en mükemmel noktasında lüks ve kaliteli bir butik otel. Otelin tüm odaları yüksek standartlarda ve ferah. Benim tercihim deniz manzaralı delux süit oldu. Nefes kesen güzellikte bir manzaraya sahip odada ihtiyacınız olan herşey düşünülmüş. Çiftler için her anlamda kusursuz olduğunu söyleyebilirim. Balayı için giderseniz paraya biraz daha kıyıp otelin özel balayı suitini tercih edebilirsiniz. Bu arada otele küçük çocukların kabul edilmediği notunu da düşeyim. Sanırım otelin yetişkin misafirleri için sahip olduğu huzurlu ve romantik konsepti daha iyi hayal edebilirsiniz böylelikle.

Otel oldukça geniş bir yeşil arazi üzerinde. Kendisine ait özel bir iskelesi ve denize girme alanı bulunuyor. Su bu noktada öylesine temizki genellikle havuzu tercih eden ben bile defalarca denize girdim tatil boyunca. Tabi otelin havuzu bir deniz suyu havuzu olduğu için onunda çok çekici olduğunu eklemeliyim. Bu küçük ama etkili ayrıntı benim gözümde otellerin kalitesini her zaman bir basamak daha yükseltiyor.

Delux süit

Lukka Exclusive Hotel hizmet konusunda da gerçekten çok üst düzeyde. Sürekli güler yüzlü çalışanlar ile karşılaşıyorsunuz ve tatil boyunca tüm otelin sizin konforunuz ve mutluluğunuz için çalıştığını hissediyorsunuz. Otel bu konuda ulaşılması zor bir yüksek standart yakalamayı başarmış. Sanırım Lukka’yı diğerlerinden ayıran en önemli özelliği de bu. Kalite, lüks, doğa ve mükemmel hizmet birleşince bir otelden çok daha fazlası ortaya çıkıyor, çünkü artık bir marka yaratmış oluyorsunuz. Benim geçirdiğim bir hafta boyunca azımsanamayacak oranda yabancı misafirlerde bulunuyordu, ki bu durum, marka ile ne demek istediğimi daha iyi açıklıyor.

Takipçilerimin farkettiği üzere, boğazına düşkün bir gezgin sayılırım. Gittiğim yerlerin yerel tatlarını en orjinal halleri ile denemek önceliklerimdendir. Tabi yurtiçi gezilerimde bunu çok daha kolay yapabiliyorum. Kaş’ın neyi meşhur diye sorulduğunda ilk cevap tabi ki bir yöresel yemek olmuyor. Fakat bölgede aynı zamanda eski balıkçı kasabalarının bulunduğunu söylersem deniz mahsülleri için ne kadar harika bir yer olduğunu açıklamış olurum.

Lukka restoran

Lukka otel’in restoranı bu tespitlerimin farkında olmalı ki, menüsünde deniz ürünlerine de geniş yer ayırmış. Aynı anda hem iyi et yemekleri hazırlayıp hemde balık pişirmede bu kadar usta bir mutfağa sahip olmak Lukka’nın beni en çok etkileyen yönlerinden biri oldu. Bunu, hayatının büyük bir dönemini Norveç’te geçirmiş ve deniz mahsullerinden kolay kolay mutlu edilemeyen bir gezgin olarak söylüyorum. Çipura ızgara deneyin, bana hak vereceksiniz.

Lukka manzara

Lukka Exclusive, Türkiye’nin ihtiyacı olan kaliteli, lüks ve zarif butik otel ihtiyacını karşılayabilen az sayıda otelden biri. Burada geçirdiğiniz süre boyunca hem doğanın hem de otelin her aytınsı içinize tarif edilmesi güç bir mutluluk ve huzur dolduruyor. Romantizm için en doğru adres Kaş bölgesinde. Size küçük bir tavsiye, yoğunluk nedeniyle tatil planınızı ve rezervasyonunuzu erkenden yapmaya çalışın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *