Binance
İstanbul'da gerçek dondurma tadı
Yurtiçi

İstanbul’un son gerçek dondurmacılarından: Mua’ Gelatieri d’Italia

Binance

Gerçek dondurma tadı özleyenler için Yeniköy “Mua’ Gelatieri d’Italia”

Yıllar önce dondurma yemeyi bırakmış biri olarak, birileri bana iyi bir dondurmacı hakkında blog yazısı yazacağımı söyleseydi gerçekten inanmazdım. Geçen akşam Yeniköy’deki Mua’ Gelatieri d’Italia isimli dondurmacıda biraz da arkadaşlarımın zorlamasıyla tatlı için mola verince kendi hayatımla ilgili bir şeyi farkettim. Yıllardır dondurma yemiyor olmamın sebebi aslında dondurmayı sevmiyor olmam değil, gerçek dondurmanın tadını unutmuş olmammış.

Gerçek meyve ile yapılan bir dondurmanın tadı nasıldır biliyor musunuz? Yaşınız nispeten büyükse endüstriyel mutfak kültürünün henüz bu kadar yaygın olmadığı zamanlardan bunu hatırlıyor olabilirsiniz, fakat genç neslin büyük bir çoğunluğu bu tatlardan habersiz.

Mua Dondurma Yeniköy gerçek meyve dondurma

Mua’nın farkını elimdeki külahı ağzıma götürür götürmez anladım. Özlediğiniz, hatta unuttuğunuz bir dondurma tadını sunuyor. O akşam oreo, limon ve antep fıstığı deneme fırsatım oldu. Hepsi birbirinden güzel, doğal ve lezzetli. Fiyatları da böylesine bir kaliteye oranla oldukça uygun sayılır. Öğrendiğim kadarıyla bölgede de oldukça popüler bir hale gelmiş. Dondurma arayanlar için kısa bir not bırakmak istedim. Bu mekan ile ilgili tek endişem yakında şubeleşmek için çalışmalara başlamış olması. Böyle durumlarda hikayenin genelde nereye doğru gittiğini eminim tekrar yazmama gerek yoktur. Size tavsiyem imkanınız varsa bir an önce denemeniz. Şirket için tavsiyem ise büyürken finansal hedefleri yakalamak için kaliteden ödün vermemesi.

One Comment

  • cansu sena

    nişanlımla sonbaharda gitmiştik buraya, dondurmaları gerçekten Leziz ancak fiyat olarak sizin kadar iyimser olamadık =)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *