Binance
hudson bar
Yurtiçi

İstanbul Arnavutköy’de Hudson keyfi

Binance

Hudson ile kaburganın değişimi

Çok yakın bir arkadaşım bir süredir bana yediği bir kaburganın lezzetini anlatıp duruyordu. Bu yakın dostum ile aynı zamanda beraber iş yaptığımız için öğle yemeği saati gelip yan yana masalardan birbirimize öğle yemeği fikirleri sunmaya başlayınca karşılıklı söylenen klasik “hep aynı yemeklerden sıkıldım” laflarını, “- Bir gün şu restorana gidelim, çok lezzetli kaburga yapıyorlar” izlemeye başlamıştı. İşlerimiz son zamanlarda başımızdan aşkın olmasına rağmen sonunda dayanamayıp “-Bu akşam gidiyoruz.” dedim.

Hudson Restoran çok yeni bir mekan değil. İlk açıldığında özellikle Arnavutköy ve çevresinde çok popüler hale gelmiş. Bazı yoğun haberleri de görünce kalitenin yanında başarılı bir PR çalışması yapıldığını da hissedebiliyorum. Hudson daha ziyade bir modern Pub konseptinde. İngiltere’den alışkın olduğum sıcak ve ucuz pub kültürünü tabii ki Türkiye’de bulmak mümkün değil. Nedense bizde bu tarz mekanlar daha ziyade üst gelir grubuna hitap ediyor. Hudson da bu geleneği bozmamış.

Hudson güzel bir mekan ve hakkında söyleyebileceğim ilk şey çok iyi bir aşçıya sahip olduğu. Burayı asıl meşhur yapan şey nedir bir kere gitmiş biri olarak bunu söylemem güç ama benim kulağıma Kaburga Bun ile geldi restoran. Bun, küçük boylarda ve genellikle tatlı sandviç ekmeklerine verilen bir isim. Kaburga bun söylendiği kadar güzel yapılıyor burada. Kaburga seven biriyseniz muhakkak deneyin derim. Bu arada karides Bun’da bulunuyor fakat ben denemedim.

hudson arnavutköy

Balık severler için ponzu soslu, susamlı somon tavsiye ederim. Hakkını vererek yapmışlar. Somon gibi narin bir balığı doğru servis edebilen çok az şef gördüm İstanbul’da, ve Hudson’un şefi kesinlikle bunlardan biri.

Başlangıçlar konusunda bu kadar yaratıcı ve özgün olmayı başaran bir restoran iş ana yemeğe gelince nasıl bu kadar sıkıcı olabilimiş ona biraz şaşırdım. Yanlış anlamayın, ana yemekler güzel ve başarılı görünüyor. Benim seçtiğim deniz mahsüllü risotto’da oldukça lezzetliydi. Fakat ana yemekler çok sıradan kalmış Bu kadar başarılı bir başlangıç menüsüne sahip bir restoran olmasa inanın eleştirmezdim, zira standardın üzerinde. Fakat çıtayı başlangıçta yükseğe koymuşlar. Kesinlikle daha iyisi için potansiyele sahip Hudson restoran.

hudson restoran

Mekanda müzikler güzel. Ben müdavimi olmasamda iş çıkış saatlerinde yoğun olduğunu söyledi arkadaşım. Tahmin edeceğiniz üzere hafta sonları da oldukça yoğun. Rezervasyon yapmanızı öneririm. Restoran çok geniş değil bu nedenle sıcak bir havası da var. Dekorasyon modern ve sade yapılmış, ki böyle mekanlar için doğru bir tercih diyebilirim. Bulunduğu bölge ara sokakta ve biraz kötü diyebilirim. Fakat bu sorun Hudson ile ilgili değil çünkü Arnavutköy’ün tamamı böyle. Son dönemlerde neden popüler bir bölge oldu bazen anlamakta güçlük çekiyorum bunu.

İçki konusunda sade bir menü var. Şaraplar standart diyebilirim ve restoranın konseptine uygun. Kokteyl denemedim fakat bar oldukça iddialı duruyor. Tek şikayetim vale konusundaki yavaşlık. Gerçekten çıkışta uzun süre beklemek zorunda kaldık kapıda.

Hudson, Ukalife grubuna ait restoranlardan sadece biri. Kaliteye özen gösteren, vizyon sahibi bir grup olduğu çok açık. Üsküdar’da Louie adında bir başka restoranları bulunuyor. Gerçekten tam benim zevkimde bir restoran izlenimi aldım fotoğraflardan. Umarım yemekleri ve servisi de resimleri kadar başarılıdır. İlk fırsatta ziyaret edip sizler ile paylaşacağım.

One Comment

  • kolomb

    egzoz ve yosun kokusu bir süre sonra bağımlılık yapıyor =) haftaiçi gitmenizi tavsiye ederim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *