Binance
ibiza, ibiza adası, ispanya, parti, gece hayatıı
Yurtdışı

İbiza gezi rehberi

Binance

Cevap İbiza, sorunun ne olduğu kimin umurunda…

5 gün süren partilerden sonra, laptopumu alıp sakin bir yer bularak bu çılgın ada ile ilgili yazıma başlamaya karar verdim. Sadece bloğumu özlediğim için değil, aynı zamanda bu çılgın tatile kısa bir ara vermeye ihtiyacım vardı.

Geldiğimiz andan itibaren müziğin sesi hiç kesilmedi. Bunun sebebi seçtiğimiz otelin gerçek bir parti yeri olması ve istisnasız her gün havuzun başında DJ ile partiler düzenlemeleri. Burada tek sorun uyumak için ne vakit ne de sakin bir ortam bulamıyor olmanız. Gündüz süren havuz ve kumsal partileri gün batımı ile sona ererken, insanlar gece hayatı için dışarı kulüplere çıkmaya başlıyor. Sabah saatlerinde bitmiş ve tükenmiş halde otelinize döndüğünüzde bütün gün uyumayı hayal etsenizde öğlen saatlerinde havuz partisinin sesleri buna izin vermiyor. Ve bu partiler öylesine güzel ki, size bile ne kadar yorgun olduğunuzu unutturuyor.

Eğer İbiza tatili yapmaya karar verirseniz en ideali 4-5 gün kadar planlamak. Ada oldukça küçük. Kalmak için San Antonio’yi de seçseniz, İbiza Town’ı da, pek fazla önemi yok, çünkü her yere kisa sürede ulaşım mümkün. San Antonio diğer yerlere nazaran daha ucuz, bu nedenle gençler burayı daha çok tercih ediyor. Eğer 30’un üzerindeyseniz, İbiza Town’da bir otel seçmenizi tavsiye ederim.

ibiza sahil fotoğraf ispanya ibiza sahilleri, ibiza, ibiza parti, ispanya, ibiza gece hayatı

Dünyanın en ünlü DJ’leri her yıl bu adaya geliyor. Bu özel partilerin programları gerçekten çok yoğun ve tatiliniz boyunca hepsine gidebilmek neredeyse imkansız. Tatilinizi satın aldıktan sonra gitmeden araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Böylece internetten size uygun zamanları belirleyip biletinizi önceden alabilirsiniz. Ben bu şekilde yaptım ve gerçekten çok rahat ettiğimi söyleyebilirim. Bu partiler adanın en ünlü kulüpleri Hi İbiza (eski adı Space), Pacha, Privilege ve Amnesia gibi yerlerde düzenleniyor. Kulüpler ada üzerinde dağınık durumda ama ulaşım buna rağmen oldukça kolay.  Adadaki farklı noktalardan bu kulüplere insanları taşıyan “Disco Otobüsü” adından otobüsler var. Bilet fiyatı kişi başı 3,5 Avro. Bu otobüsler hızlı olmasının yanında, parti yerinize gitmek için gerçekten çok eğlenceli bir ulaşım aracı.

eric prydz ibiza klüpleri bilet fiyatları, ibiza gece hayatı, kulüpler,

Restoran ve barlar çok pahalı değil. Şehir merkezinde bir bardak biranın fiyatı 4 Euro ve yerli halkın gittiği merkeze uzak mekanlarda 1,5 Avro’ya kadar düşebiliyor. Hem San Antonio hem de İbiza Town merkezlerinde farklı restoranlar denedim ve bunların çoğu sahil şeridi üzerindeki turstik mekanlardı. Ana yemek ve bir bardak bira veya şaraba 12 ile 15 Avro arası ödemeniz gerekiyor. Ben yinede sizlere şehir merkezinden biraz uzaklaşıp, yerel halkın gittiği küçük aile restoranlarına gitmenizi tavsiye ederim. Böyle yerler hem daha ucuz hem de inanılmaz lezzetli tapas ve paella yeme fırsatı sunuyor. Bu arada yola çıkmadan bir kaç kelime ispanyolca öğrenmeniz oldukça işinize yarayacaktır.

ispanyol mutfağı, paella, ibiza yemek, ibiza tatil rehberi ispanyol yemekleri, ispanyol mutfağı, ispanya yemek, ibiza yemek, paella, ibiza yemek, ibiza tatil rehberi

Lüks restoranları seviyorsanız, “Es Nàutic” sizin için doğru yer olabilir. Güzel yemeklerinin yanı sıra, nefes kesen bir manzara izleme fırsatı da sunuyor bu mekan. Restoranda ayrıca teras barı bulunuyor ve burada yataklara uzanıp kokteylinizi yudumlarken huzurlu bir vakit geçirebilirsiniz. Çift olarak seyahat edenlerin gerçekten denemesi gereken bir mekan.

Es Nàutic restoran, Es Nàutic ibiza, ibiza restoran, ibiza mekan

Es Nàutic restoran, Es Nàutic ibiza, ibiza restoran, ibiza mekan

Adanın en ünlü gündüz partilerinin yapıldığı yerlerden birisi Ocean Beach Club. Bu mekan, San Antonio merkezinde. Giriş ücreti için kişi başı 20 Avro ödemeniz gerekiyor (Cuma günleri 30 Avro) ve havuz partileri genelde gün batımına kadar sürüyor. Bu tarz kalabalık ve ünlü mekanlar gerçekten çok pahalı ve bu nedenle hazırlıklı olmanızda fayda var. Mekanda kokteyl fiyatı 20 Avro, su 8 Avro ve şişe bira 7 Avro. Pahalı ama gerçekten bu fiyata değer güzellikte partiler sunuyor.

ibiza havuz partisi, ibiza otel parti, ibiza parti, ibiza kulüpleri

ibiza havuz partisi, ibiza otel parti, ibiza parti, ibiza kulüpleri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *