Binance
ibiza, ibiza gece hayatı, ibiza gece kulüpleri, latin dansçılar, ibiza pacha, ibiza pacha kulüp
Yurtdışı

İbiza en iyi gece kulüpleri

Binance

İbiza gece kulüpleri listesi

İbiza’da gece hayatı ile ilgili altın kural şu; doğru zamanda doğru yerde olmalısınız. Hi İbiza, Pacha, Amnesia, İbiza Rocks, Es Paradis ve Privilege adanın en önde gelen gece kulüpleri. Öylesine meşhurlar ki, her köşe başında partiler için bilet satan bir satıcıya rastlamak mümkün. Bu nedenle hangi kulüpte o gece kim çıkıyor kaçırmanız neredeyse imkansız. Bu tarz müziklerin büyük bir fanatiği olmadığımı itiraf etmeliyim, ama Eric Prydz ve David Guetta gibi ünlü DJ’leri İbiza’da canlı izlemek gerçekten sıra dışı bir deneyim oldu.

Hi ibiza

Adadaki favori gece kulübüm. Eskiden Space İbiza adıyla biliniyormuş. 20 Haziran 2017 gecesi Eric Prydz’in açılış partisi için gittim bu kulübe. Giriş ücreti kişi başı 50 Avro ve bu fiyat genelde bu tarz partiler için ödemeniz gereken miktar.

ibiza gece kulüpleri, hi ibiza gece kulübü, ibiza partileri, ibiza

Kulübün eski halini hiç görmedim ama burada çok iyi bir iş çıkardıklarını söyleyebilirim. Mekan palmiye ağaçlarıyla süslenmiş çok geniş ve güzel bir girişe sahip. Bu alan daha önce otopark olarak kullanılıyormuş. Yeni hali gerçekten çok şık. Binaya girdikten sonraki ilk salon dansçıların ve dans pistinin olduğu bölge. Tüm diğer alanlarda olduğu gibi burada da bir DJ gece boyunca performans sergiliyor.

ibiza, ibiza gece hayatı, ibiza gece kulüpleri, latin dansçılar

Burada tuvalete gitmeniz gerekirse nerede olduğunu bulmanız normalde biraz daha uzun sürebiliyor. Çünkü WC işareti yerine Wild Corner yazan tabelayı takip etmeniz gerekiyor. Burası aslında tuvaletten ziyade kulübün başka bir bölgesi. Ortada bir DJ kabini ve arkasında gece boyunca tuvalete giden insanlar için müzik yapan bir DJ. İlk önce bunun sadece yaratıcı bir dekor ürünü olduğunu düşünsemde, sabah 5 civarı tuvalete tekrar gittiğimde tuvaletin dans eden ve orada eğlenen insanlarla dolu olduğunu farkettim. Kabul etmeliyim ki gece kulüpleri ile ilgili şimdiye kadar gördüğüm en yaratıcı şeydi. Gerçekten çok etkileyici…

Mekanda ayrıca Secret Garden adında bir açık alan bulunuyor. Burası her bir köşede farklı konseptleri olan farklı barların bulunduğu bir alan. Mesela Tequila Stop barında sadece tekila shot satın alabilirken, Heineken barında sadece şişe veya bardak bira satın alabiliyorsunuz. En büyük bar olan köşedeki geniş barda da kokteyl ve diğer içecekleri bulmak mümkün. Peki ya fiyatlar? Bir şişe bira 14 Avro, miks vodka (sadece Grey Goose) 25 Avro ve shot içecekler 19 Avro. Pahalı bir mekan olacağını biliyordum, fakat bu fiyatlar benim beklentilerimden çok daha fazla çıktı. Peki değer mi? Kesinlikle evet.

lazer show ibiza gece hayatı, ibiza gece hayatı, ibiza gece kulüpleri, latin dansçılar

 

Pacha

Pacha benim ikinci favori mekanım. Buraya David Guetta’yı izlemek için gittim. Giriş ücreti kişi başı 80 Avro ve bu fiyat şimdiye kadarki gittiğim mekanlar arasında en pahalısı. Yazının başında bahsettiğim tüm kulüpler aşağı yukarı aynı fiyatlara sahip, fakat Pacha daha da yüksek fiyatlar ile adadaki en pahalı mekan olarak listenin başında yer alıyor.

ibiza geceleri şov vip, ibiza gece hayatı, ibiza gece kulüpleri, latin dansçılar, ibiza pacha, ibiza pacha kulüp

Kulüp gerçekten çok güzel. Diğer tüm partiler gibi gece yarısı 12’de başlıyor ve sabah 6-7’ye kadar sürüyor. Tam ortaya kurulan dans pistinin etrafında VIP alanları ve daha yukarı bölgelere doğru barlar ve oturma alanları kurulmuş. 25 yaş ve üzeri olanlar için Pacha gerçektende görülmesi gereken bir mekan.

dj ibiza gece hayatı gece yaşantısı ibiza gece klüpleri, ibiza gece kulüpleri, latin dansçılar, ibiza pacha, ibiza pacha kulüp

 

Amnesia

Adadaki en ünlü ve en çok konuşulan gece kulübü. Herkes buraya gitmek için can atıyor ve ben hala neden olduğunu anlayabilmiş değilim. Yanlış anlamayın, kulüp gerçekten güzel ve büyük ama bir Hi İbiza veya Pacha seviyesinde değil. Özellikle gençler burayı çok tercih ediyor. İbiza’ya gidiyorsanız bir gece gidip görün. Eğlenceli vakit geçirebilirsiniz, ama yinede beklentilerinizi çok yüksek tutmamanızda fayda var.

ammnesia ibiza disko, ibiza gece hayatı, ibiza gece kulüpleri, latin dansçılar, ibiza pacha, ibiza pacha kulüp, amnesia kulüp, amnesia ibiza

 

İbiza Rocks

Bu mekan benim kaldığım otel. Genellikle havuz başı partileri ile biliniyor. Bence biraz fazla gürültülü ve müzik tarzı tam olarak bana göre değil. Yakında Craig David’in katılacağı bir parti düzenlenecek burada ve eski bir Craig David hayranı olarak görmeyi çok istiyordum. Fakat ne yazıkki benim kaldığım tarihler ile uyuşmuyor. Eğer buraya gelmeyi planlarsanız en iyi günün Pazar günü olduğunu belirtmek isterim. Giriş ücreti kişi başı 15 Avro civarı ve bu fiyat partiye gelen DJ’lere göre biraz değişebiliyor. İçkiler diğer kulüplere nazaran biraz daha ucuz.

ibiza, ibiza gece hayatı, ibiza gece kulüpleri, latin dansçılar, ibiza pacha, ibiza pacha kulüp, amnesia kulüp, amnesia ibiza, ibiza rocks kulüp, ibiza rocks

Es Paradis

Bu kulüp San Antonio merkezinde. Eğer mekana saat 2’den önce girecekseniz sahil yolunun üzerinde ücretsiz dağıtılan biletler ile para ödemeden giriş yapabilirsiniz. Yinede bu biletlerle sadece 2’ye kadar giriş yapabiliyorsunuz. Daha geç vakitte girmek istediğinizde kişi başı 30 Avro ödemeniz gerekiyor. Bu kulüp diğerleri kadar ünlü olmasada güzel partiler olabiliyor. Oldukça büyük bir mekan ve benim gittiğim gecelerde hiç tamamen dolu olmadı. Para ödeyerek girmeyi hakeden bir mekan değil bence. Erken saatte gidip ücretsiz girerek denemek en iyisi. Mekanın tam ortasında minik bir boş havuz bulunuyor ve gecenin ilerleyen saatlerinde bu havuzu doldurduklarında mekan oldukça eğlenceli ve ıslak bir hale gelebiliyor. Fakat bu havuz eğlencelerine şahit olabilmek için bütün geceyi burada geçirmek zorunda kalabilirsiniz.

ibizada gece yaşantısı, ibiza gece hayatı, ibiza gece kulüpleri, latin dansçılar, ibiza pacha, ibiza pacha kulüp, amnesia kulüp, Es Paradis gece kulübü, Es Paradis

Privilege

Adaya yıllar önce yerleşmiş bir İngiliz, bana bu mekanın adadaki en gizli kalmış hazinelerden biri olduğunu söylemişti. Özellikle 25 yaşın üzerindeki hem turistlerin hem de yerel halkın gittiği iyi bir isme sahip bir kulüp. Ama ne yazık ki benim deneyimim tam anlamıyla bir hayal kırıklığı oldu. Unutulmuş gibi duran bir yere kurulmuş eski bir yapı. Bu mekana sadece bir kez gittim ve belkide çok dolu olmaması sebebiyle biraz sıkıcı bir gece geçirdim. Her mekan için şanssız ve durgun günler olabileceğini kabul etsem de, yinede para harcanıp üzerinde biraz yenilikler yapılması gereken bir yer. Giriş ücreti kişi başı 25 Avro. Kesinlikle giriş ücreti hakeden bir yer değil.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *