Binance
Yurtiçi

Florya Kaşıbeyaz’a ne oldu?

Binance

Gerçek bir marka Kaşıbeyaz. Yıllardır sadık bir müşterisiyim bu mekanın. Daha bugünkü kadar meşhur olmadığı yıllarda, çocuk yaşta diyebileceğim zamanlarda gitmeye başlamıştım. Sesto Senso’da gençlik eğlencelerimize okul arkadaşlarımız ile adım attığımızı not düşersem, bu markayı yakından bilenleriniz sanırım ne kadar eski bir müşterisi olduğumu anlayacaktır. Yurt dışında geçirdiğim son 10 yıl boyunca, her İstanbul ziyaretimde kebap özlemimi giderme adresim oldu burası. Öylesine güvenilir bir adresti ki, yabancı misafirlerimi bile burada ağırlamak bir standart haline gelmişti benim için.

Geçtiğimiz günlerde yakın bir arkadaşımla telefonda görüşürken “-Kaşıbeyaz Florya’dayım, gelsene?” deyince atlayıp gittip. Otopark alanına girer girmez ilk şoku yaşadım çünkü restoranın yerinde yeller esiyordu. Bir anlık şaşkınlığımı kapıdaki görevlinin beni eski binanın karşısındaki diğer binaya buyur etmesiyle kaybetmiş olsamda içeri girince şaşkınlığım daha da arttı. Eski sıcak, doğal ve özgün Kaşıbeyaz dekorasyonu gitmiş yerine sanki bambaşka bir restoran gelmişti. Ayrıca uzun süredir buraya gidip gelen biri olmama rağmen çalışanlar arasında bir çekirdek kadro olurdu, fakat onların da tamamen değiştiğini farkettim. Belli ki daha modern bir dekorasyon ile değişikliğe gitmek istemişler, fakat bunu öylesine zevksiz ve soğuk seçimler ile yapmışlar ki tadım masaya oturmadan kaçtı.

kaşıbeyaz florya

Dekorasyon, “yeni” Florya Kaşıbeyaz’da kötü bir değişime uğrayan tek şey değil maalesef. Yeni gelen ekip, servis konusunda eskiyi gerçekten çok aratıyor. Geçirdiğimiz iki saat boyunca gülen bir garson görmedim salonda.

Ana yemek için karar vermeye çalışırken masadaki arkadaşım “-Sen döner seviyorsun, kesinlikle onu denemelisin” dedi. Gerçek bir döner hayranı olarak tereddüt bile etmeden menüyü kapattım ve siparişi verdim.

Mezelerin hemen hemen çoğu başarılıydı. Bazı sıcak mezeler biraz daha geliştirilebilir. Döner gerçekten çok lezzetliydi. Tek sorun servisin çok acemice yapılmış olması. Döner henüz önünüze gelmeden soğuyor. Küçük bir ayrıntı gibi gözüksede bu tip yemekler için çok ciddi bir sorun bu.

Yemekten bir kaç gün sonra eski Kaşıbeyaz sever olan bir kaç arkadaşım ve yakınım ile görüşlerimi paylaştım. Genel olarak hepsi haklı olduğumu, kendilerinin artık burası yerine Kaşıbeyaz Akvaryum’a gittiklerini söylediler. Bazıları da Kaşıbeyaz Bosphorus’u tavsiye etti. Ben oraları henüz denemedim ve gitmek konusunda da biraz şüpheliyim. Fakat asıl merak ettiğim şey Kaşıbeyaz Florya’nın nasıl bu kadar değişebildiği. Umarım yakında eski ihtişamına geri kavuşur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *