Binance
Covid-19: Güvenli tatil yerleri
Yola çıkmadan,  Yurtdışı

Covid-19: Avrupa’da ziyaret edilecek en güvenli yerler

Binance

Birçok Avrupa ülkesi sınırlarını açıyor ve şimdi uçuşlar ve oteller de yeniden açılıyor. Haftalarca hapsedildikten sonra Avrupa’ya seyahat etmek istiyor olabilirsiniz ancak nereye gideceğinizi ve ülkelerde hangi güvenlik önlemlerinin alındığını bilmeniz gerekiyor.

Sizin için Covid-19’dan en az etkilenen yerlerden bazılarını seçtik (600 kat daha az Covid-19 vakası bulunan yerler). Bu ülkeler ve bölgeler ayrıca konaklama yerlerinde, restoranlarda ve mağazalarda hijyen ile ilgili çok özel protokoller uyguladı ve her misafirin konaklamasının ardından klima filtrelerinin değiştirilmesi, maskelerin mevcudiyeti ve sosyal mesafe gibi bir takım özel önlemler aldı.

Bu destinasyonlar aynı zamanda hastanelere yakınlıktan yararlanmaktadır ve kişi başına düşen yatak sayısında Avrupa ülkelerinin çoğundan daha fazla hastane yatağına sahiptir. Evet hepimiz çok güvenli ve Covid-19’dan olabildiğince uzak bir tatil planlıyoruz ama çok düşük ihtimalleri de göz önünde bulundurup gerektiğinde iyi bir sağlık hizmeti alabileceğimiz yerleri sizler için ayıklamayı uygun bulduk.

MADEİRA ADASI (PORTEKİZ)

Madeira Adası
Madeira Adası

Size Covid-19 sürecinde hiç can kaybı yaşanmayan bir tatil adasını takdim etmek istiyorum. Fas’ın batısındaki Maderia takımadalarının en büyüğü olan mükemmel bir doğal yaşam alanı.

Çantalarınızı toplayın ve bu yıl Madeira’ya 10 günlük bir tatile çıkın! Gezginlerin en çok ödül alan yerlerinden biri olan Madeira’yı ziyaret etmek için binlerce neden var. Kusursuz doğası, tüm yıl boyunca devam eden sıcak iklimi, tropik kuşları, uzun ve altın rengi kumsalları, bir feribot uzağındaki Porto Santo adası sizleri güvenli bir tatil için sizi ve sevdiklerinizi bekliyor.

KORFU (YUNANİSTAN)

Korfu Adası
Korfu Adası

Doğallığından hiçbir şey kaybetmemiş bu Yunan adası, geçirdiğiniz stresli dönemden sonra pillerinizi şarj etmek için mükemmel bir yer. Yunanistan, Coronavirüs’ünden en az etkilenen Avrupa ülkelerinden biridir (en fazla etkilenen Avrupa ülkelerinden 50 kat daha az enfekte var). Bu kriz sırasında Yunanistan sağlık sistemi hiçbir zaman aşırı yüklenmedi. Ayrıca ülkede kişi başına düşen yatak sayısı yüksektir. Dinlenme, güneş ve doğayı birleştiren bir tatil istiyorsanız, Korfu tam size göre.

TİFLİS (GÜRCİSTAN)

Tiflis
Tiflis

Tiflis , Koronavirüs’den dünyada en az etkilenen ülkelerden biri olan Gürcistan’ın başkentidir. Ülke, salgını son derece düşük seviyede tutan önlemlerle çok hızlı toparladı. Ülkedeki Covid-19 vakaları dünya genelinden 260 kat daha az sayıdadır.

Ülke, 1 Temmuz itibari ile seyahat engellerini kaldıracağını ve turizm faaliyetlerine başlayacağını duyurdu.

Klasik Avrupa seyahatlerinden farklı bir deneyim yaşamak isteyenler için Tiflis, bu dönemdeki en iyi seyahat adreslerinden biridir.

Gürcistan’ın antik ve canlı başkenti Mtkvari Nehri’nin her iki kıyısına yayılmış ve üç tarafı dağlarla çevrilidir. Orta Çağ’dan kalma binalar bu dönemi sevenler için unutulması güç bir deneyim sunuyor.

Bitirmeden önce çok ilginç bir istatistiği de paylaşmak isterim. Tiflis, Paris ve Londra’dan 5 kat daha az suç oranına sahiptir.

5 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *